Daj się znaleźć! (8.11.18)

Albo jeśli jakaś kobieta mając dziesięć drachm zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie?

A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: «Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam». (Łk 15,1-10)

Czy przetrząsałbyś dom, żeby odnaleźć coś cennego, co gdzieś się zagubiło? Czy machniesz ręką, bo zostało ci jeszcze reszta pieniędzy?

A jeśli drachma to ja? Kiedy się gubię, spadam na podłogę, wpadam w kurz i brud, może w jakąś szczelinę. Ale mam swoją wartość u Boga, dlatego On zapala więcej światła, żeby mnie odnaleźć i wytrwale mnie szuka. Do skutku. A kiedy mnie odnajdzie, cieszy się na mój widok, świętuje, chce to uczcić. Przypomnij sobie ulgę i radość, jakie poczułeś, kiedy ostatnio znalazłeś coś po długim poszukiwaniu. Tak cieszy się Bóg z twojego odnalezienia. Panie Jezu, moja wartość jest w Tobie, jestem cenna i wartościowa dla Ciebie. Przelałeś za mnie swoją Krew, oddałeś życie, abym przyjęła Twoją Miłość. Dziękuję Ci.

Free Joomla! template by L.THEME