Na jedną kartę (1.08.18)

Jezus powiedział do tłumów:

„Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.” (Mt 13,44-46)

Kiedy na ziemi znajduję królestwo niebieskie, moje serce ogarnia radość, jestem gotowa postępować radykalnie. Postawić wszystko na jedną kartę.

Potem wraca codzienność, wkrada się zwątpienie, pozbawia radości, a ja próbuję kurczowo trzymać się wszystkiego, co posiadam. Czy potrafiłabym oddać wszystko, co mam? Bliskie osoby, relacje, rzeczy materialne, marzenia? Za mało ufam… Jednak jeśli zdobędę się na ten krok wiary, oddam to, co dla mnie najważniejsze i najdroższe, i dalej będę szukać Bożego królestwa, wszystko inne będzie mi przydane, zaleje mnie Boża hojność i obfitość.

Panie, proszę Cię o dar odwagi, abym potrafiła dla Ciebie postawić wszystko na jedną kartę.

Free Joomla! template by L.THEME