Królestwo jak ziarenko (30.07.18)

Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, jest większe od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki przylatują z powietrza i gnieżdżą się na jego gałęziach”. (Mt 13,31-35)

Jest takie królestwo, które jest podobne do ziarnka gorczycy. Królestwo, które zaczyna się od najmniejszego z ziaren, od czegoś bardzo drobnego i niepozornego, od czegoś, co umyka nam w codzienności. Najmniejsze, a wyrasta jako drzewo. Nic nie powstrzyma jego wzrostu. Daje schronienie, odpoczynek i dom ptakom. Ja też mogę się tam ukryć i zamieszkać.

Królestwo niebieskie zaczyna się w moim sercu od ziarna Słowa. Jeśli je przyjmę, zapuści we mnie korzenie, zacznie się rozrastać, przemieniać mnie. Otwieram się na łaskę Bożą. Wtedy coraz mocniej pragnę dobra, pokoju, cierpliwości, łagodności i chcę żyć według nich. Poprzez dobro i miłość do tych, którzy są blisko mnie, już tu na ziemi mogę współtworzyć królestwo niebieskie. Królestwo doskonałej miłości.

Panie Jezu, proszę Cię o łaskę pokory, abym codziennie potrafiła przedkładać dobro moich bliskich ponad moje własne.

Free Joomla! template by L.THEME