O czym marzysz? (25.07.18)

On ją zapytał: „Czego pragniesz?” (Mt 20,20-28)

Dziś Jezus pyta mnie o moje pragnienia, marzenia. Chce dowiedzieć się, do czego wyrywa się moje serce. Chce, abym to wypowiedziała, nazwała, przyjrzała się tym pragnieniom.

Dziś, czyli w święto św. Jakuba Apostoła. Dziś, kiedy myślami zbliżam się do Santiago de Compostela i Camino, czyli szlaku św. Jakuba. Dziś, kiedy mijają dokładnie dwa lata od spotkania z Bożym Miłosierdziem w łagiewnickim sanktuarium w czasie ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Dziś, kiedy ponownie staję przed Jezusem Miłosiernym w Łagiewnikach. Dziś, kiedy tuż po Mszy Św. dostaję informację o wyjeździe do Sewilli…

Marzenia, które daje mi Bóg. Jego pragnienia w miejsce moich. Oczyszczanie intencji. Stawanie w prawdzie. Szczerość wobec Boga i wobec siebie. Lekcja cierpliwości, czekanie na spełnienie marzeń.

Panie Jezu, Ty wiesz, co sprawia, że moje serce odżywa, co daje mi radość. Dziękuję Ci za to, że spełniasz moje marzenia.

Free Joomla! template by L.THEME