O czym marzysz? (25.07.18)

On ją zapytał: „Czego pragniesz?” (Mt 20,20-28)

Dziś Jezus pyta mnie o moje pragnienia, marzenia. Chce dowiedzieć się, do czego wyrywa się moje serce. Chce, abym to wypowiedziała, nazwała, przyjrzała się tym pragnieniom.

Dziś, czyli w święto św. Jakuba Apostoła. Dziś, kiedy myślami zbliżam się do Santiago de Compostela i Camino, czyli szlaku św. Jakuba. Dziś, kiedy mijają dokładnie dwa lata od spotkania z Bożym Miłosierdziem w łagiewnickim sanktuarium w czasie ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Dziś, kiedy ponownie staję przed Jezusem Miłosiernym w Łagiewnikach. Dziś, kiedy tuż po Mszy Św. dostaję informację o wyjeździe do Sewilli…

Marzenia, które daje mi Bóg. Jego pragnienia w miejsce moich. Oczyszczanie intencji. Stawanie w prawdzie. Szczerość wobec Boga i wobec siebie. Lekcja cierpliwości, czekanie na spełnienie marzeń.

Panie Jezu, Ty wiesz, co sprawia, że moje serce odżywa, co daje mi radość. Dziękuję Ci za to, że spełniasz moje marzenia.