Oczyszczenie (23.07.18)

Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. (J 15,1-8)

Być zakorzenionym w Jezusie, wzrastać dzięki Jego Słowu, czerpać z Niego życiodajne soki. Słowa Jezusa oczyszczają mnie, umacniają, formują i przygotowują do owocowania.

Latorośl, gałązka winnego krzewu. Ogrodnik obrywa zaschnięte liście, przycina zdrewniałe i uschnięte pędy, które osłabiają młodą gałązkę, wyciągają wodę i substancje odżywcze, hamują wzrost. Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12). Kształtuje moje sumienie, sprawia, że podejmuję wysiłek, aby odrzucić to, co odciąga mnie od Jezusa, pokusy, egoizm, szukanie siebie i zaspokajanie swoich pragnień za wszelką cenę.

Duchu Święty, przyjdź z darem mądrości i rozumienia Bożego Słowa. Spraw, aby pracowało we mnie i abym dzięki niemu przynosiła owoc obfitszy.

Free Joomla! template by L.THEME