Ogarniasz? (18.07.18)

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.  (Mt 11,25-27)

Logiczne myślenie utrudnia przyjęcie Bożej miłości. Mój misternie obmyślony plan na moje życie będzie najlepszy, wszystko mam pod kontrolą, wszystko logicznie zaplanowałam… Polegając tylko na sobie kurczowo się go trzymam, bo brak mi ufności. Czy w moim planie jest miejsce na oddech Boga i Jego miłość?

Miłość Boga jest zaskakująca, nieprzewidywalna, wszechogarniająca i bezwarunkowa. Ona jest. Bóg jest miłością.

Lubię poznawać nowe rzeczy, odkrywać tajemnice, dlatego trudno jest mi czekać, aż zrozumiem… Często nie rozumiem. Często rozumienie nie jest potrzebne. Rozum nie jest w stanie ogarnąć miłości. Miłość się czuje, przyjmuje i ofiarowuje. Jestem, więc kocham. Jestem, więc Bóg Ojciec mnie kocha. Po prostu. Tego nie trzeba rozumieć.

Panie, bądź uwielbiony, Ty jesteś wspaniałomyślny i wszechmogący. Twój plan jest dla mnie najlepszy. Bądź uwielbiony w Twojej cierpliwości, bo wciąż mnie zaskakujesz i dajesz mi więcej niż się spodziewam. Dziękuję.

Free Joomla! template by L.THEME