Czy chcesz być zdrowy? (13 III)

Znajdował się tam pewien człowiek, który już od lat trzydziestu ośmiu cierpiał na swoją chorobę. Gdy Jezus ujrzał go leżącego i poznał, że czeka już dłuższy czas, rzekł do niego: «Czy chcesz wyzdrowieć?» Odpowiedział Mu chory: «Panie, nie mam człowieka, aby mnie wprowadził do sadzawki, gdy nastąpi poruszenie wody. W czasie kiedy ja dochodzę, inny wstępuje przede mną». Rzekł do niego Jezus: «Wstań, weź swoje nosze i chodź!» Natychmiast wyzdrowiał ów człowiek, wziął swoje nosze i chodził.  (J 5, 1-16)

38 lat choroby. Wszystko staje się obojętne, brak nadziei. Jezus chciał go uzdrowić. Milion wątpliwości, argumentów. Milion ‘ale’. To nie jest ważne. On się tym wszystkim zajmie. Czy chcesz?
Jezus uzdrawia słowem. Nie wprowadza chorego do sadzawki. Nie potrzebuje specjalnych okoliczności. Uwierzyć Jego słowu. Jesteś zdrowy, wstań. Wszystko w porządku. Zacznij żyć. Zacznij myśleć pozytywnie. 

Free Joomla! template by L.THEME