Małe kroki (3 XII)

A jednak, Panie, Tyś naszym ojcem.

Myśmy gliną, a Ty naszym twórcą.

My wszyscy jesteśmy dziełem rąk Twoich. (Iz 63,16b-17. 19b; 64, 3-7)

Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie. (Mk 13,33-37)

 

Pierwsze słowa na Adwent - Panie, Ty jesteś naszym ojcem.

Moim ojcem jest Bóg. Jestem Jego stworzeniem, Jego dziełem. Kształtuje mnie poprzez różne doświadczenia, przez swoją Łaskę, jak rzeźbiarz, który poświęca dużo czasu i wysiłku, aby jego dzieło było jedyne, niepowtarzalne, piękne i zgodne z jego zamysłem. Nie jestem “przypadkiem”, bez względu na okoliczności moich narodzin.

Moja współpraca z Łaską - dać się formować każdego dnia, nie buntować się.

Każdy sługa otrzymał indywidualne polecenie - zadanie. Każdy ma inny zakres obowiązków i jest odpowiedzialny za te konkretne zadania. Sługa nie należy do samego siebie. Nie decyduje sam o sobie. Sługa nie dyskutuje z gospodarzem, przyjmuje jego wolę, cieszy się z powierzonych zadań.

Czuwanie - każdy z nas ma czuwać, ja, ty, w każdej chwili i miejscu, razem z osobami, które Bóg stawia na naszej drodze.

Kiedy czekam, skupiam się tylko na oczekiwaniu, zajmuję się tylko nim, przestaję działać. Czuwanie - wykonywanie codziennych obowiązków, wierność w małych rzeczach, świadomie, uważnie, poświęcając im całą moją uwagę. Małe kroki na chwałę Bożą.

Panie Jezu, pomóż mi odnaleźć radość w drobnych sprawach, nużących mnie obowiązkach, trudnych relacjach, abym poprzez służbę, nauczyła się  dostrzegać Ciebie w drugim człowieku.

Free Joomla! template by L.THEME