Płonąć i nie spalać się (26 X)

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. (Łk 12, 49-53)

 

Ogień miłości.

Miłość - szukanie dobra dla drugiego człowieka; walka z egoizmem; czyny, nie słowa.

Miłość ludzka bez zakorzenieniu w relacji z Bogiem wypala mnie. To, co rani, niszczy, zabija, nie jest miłością.

W relacji z Jezusem mogę płonąć i nie spalać się. Miłość domaga się uzewnętrznienia. On podtrzymuje we mnie swoją miłość, którą będę obdarzać innych. On czyni mnie zdolną do miłości. Oczyszcza moje emocje i relacje ogniem Ducha Świętego. Bez Boga nie ma miłości, bo On jest miłością. Bez miłości nie ma życia. Kto kocha, ten żyje.

Panie Jezu, Ty obiecałeś nam Swojego Ducha Pocieszyciela, Ducha miłości. Ty obdarzasz każdego z nas Duchem Ogniem, który zapala w nas tęsknotę za Tobą, wylewa na nas żar Twojej miłości. Dziękuję Ci, Jezu, za Ten ogień, którym oświetlasz moje życie i rozpalasz moje serce.

Free Joomla! template by L.THEME