Kto to jest "prostaczek"? (19 VII)

“Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.” (Mt 11, 25-27)

Jezus uczy uwielbiać Boga Ojca.

Kto to jest "prostaczek”?

Osoba, która:

  • potrafi doświadczać, dostrzegać Ojcowską miłość,
  • ma otwarte serce i umysł,
  • charakteryzuje się prostotą i ufnością...

Bóg Ojciec patrzy na mnie i widzi całe moje życie. Jakiego spojrzenia Ojca doświadczam na co dzień?

I czyt. (Wj 3, 1-6. 9-12):

“A Mojżesz odrzekł Bogu: „Kimże jestem, bym miał iść do faraona i wyprowadzić synów Izraela z Egiptu?” A On powiedział: „Ja będę z tobą. Znakiem zaś dla ciebie, że Ja cię posłałem, będzie to, że po wyprowadzeniu tego ludu z Egiptu oddacie cześć Bogu na tej górze”.

To zdanie zacytował mi ojciec duchowny w seminarium, kiedy podzieliłem się swoimi wątpliwościami.

Tenże kierownik duchowy uświadomił mi, że rozeznanie woli Bożej i wprowadzanie jej w życie zawiera w sobie pewne ryzyko i wątpliwości. Potwierdzeniem właściwego wyboru (pójścia za głosem Boga) będzie dopiero przyszłość.

Ps 103, 1-2. 3-4. 6-7

Uwielbiaj, duszo moja, Pana i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego. Uwielbiaj, duszo moja, Pana i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach. Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia; On odpuszcza wszystkie twoje winy i leczy wszystkie choroby.”

Free Joomla! template by L.THEME