Spróbuj Alpha dla Młodzieży. Soboty 19.00

Alpha to nie tylko przyjazna atmosfera i miła pogawędka. To coś więcej! Dla mnie Alpha jest spotkaniem z ludźmi, do których zawsze chce się wracać, ale przede wszystkim jest to spotkanie z Bogiem. Dopiero po ukończeniu Alpha wiem, że kurs ten może stać się bardzo cennym doświadczeniem dla każdego, bez względu na to, czy jego przygoda z Bogiem dopiero się rozpoczęła, czy żyje z dala od Niego, czy służy Mu od dawna. Alpha pozwoliła mi zrozumieć, jak...

daleko można być od Boga, myśląc, że jest się tak blisko! Wcześniej, przed rozpoczęciem tego kursu, moja wiara była nieco niestabilna, ale dzięki niemu ugruntowała się. Dzięki różnym wydarzeniom i osobom powoli zaczęłam zauważać, że Jezus towarzyszy mi w mojej codzienności. Spotkania w auli parafialnej zbliżyły mnie do Jezusa, który pokazuje mi, jak ważne i cenne jest moje życie dla Niego.

Ola

Często (niektórzy czasami) jesteśmy w kościele, ale czy dalej w nim jesteśmy, kiedy wychodzimy na zewnątrz po błogosławieństwie? Tak. Kościół, z greckiego „ekklesia” oznacza wspólnotę zwołanych i to właśnie jedna z najważniejszych rzeczy, jakie dała mi Alpha. Zrozumienie, że msza święta nie jest spotkaniem przypadkowych ludzi, ale wspólnoty, która wierzy w te same wartości. Na Alphie poznałem wiele osób, dzięki którym lepiej poznałem siebie. Przekonałem się, że nie mogę wzrastać w wierze sam i potrzebuje do tego pomocy innych. Poprzez Alpha umacnia się też moja osobista relacja z Jezusem. Kiedyś myślałem, że głęboko wierzę, ale moja wiara zawężała się do pobożnych praktyk, takich jak: niedzielna Msza św. i pacierz... Osoby, które przychodziły na Alpha wspierały mnie w rozwiewaniu moich wątpliwości związanych z wiarą i pomogły mi nawiązać osobistą relację z Jezusem. Zachęcam was – Alpha nic nie kosztuje. Dobry klimat, posiłek, ciekawie zaprezentowany temat i luźne rozmowy – tak to mniej więcej wygląda 😉 Zapraszamy! Czekamy na Ciebie! Przyjdź, nie wahaj się! My też, tak samo jak Ty, mieliśmy wątpliwości!

Szymon