Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę!

Przed tron Matki Boskiej Jasnogórskiej wędrowałam wraz ze swoja parafialna Wspólnota oraz z innymi osobami. Wszyscy mieliśmy wspólny cel, kroczyliśmy do jednej Matki. Każdy był dla siebie bardzo życzliwy, czuć było klimat bliskości z drugim człowiekiem. W pielgrzymkowej wspólnocie mogłam...

liczyć na uśmiech, pomoc drugiej osoby oraz słowo, które czasem potrafiło rozbawić do łez. Zobaczyć i być wśród tylu ludzi, którzy wiedza po co ida, dla których pielgrzymka to coś więcej niż pokonywanie kolejnych kilometrów. Droga do Jasnogórskiej Matki bywa trudna, męczaca, ale jest  to ogromna szansa, by zbliżyć się do Boga. Mimo trudności, bolacych nóg i innych przeciwności wiem, że był to najlepszy czas wakacji :) Pielgrzymka była dla mnie również czasem wyciszenia i refleksji, bycia sam na sam z Bogiem. W trudzie kolejnych dni pielgrzymowania odkrywałam sens swojej wędrówki, ogarniała mnie ogromna radość z tego, że mogę z sercem pełnym intencji kroczyć do tak pięknego celu.  Teraz wiem, że pielgrzymki nie da się opisać, trzeba ja przeżyć!