Po tygodniowej przerwie (?) wracam do Poznania, do swojej codzienności. Pierwszy raz od bardzo długiego czasu, przynajmniej staram się nie wracać do swoich obowiązków z myślą "byle do piątku i byle do domu". To nie jest tak, że nie lubię tego miasta, wręcz przeciwnie, ale chyba trochę przywykłam do odliczania do każdego weekendu. Zawsze byłam świadoma tego, że czas płynie bardzo szybko i nie mamy na to wpływu, ale ostatnie dni nauczyły mnie, że jeszcze w większym stopniu musze cieszyć się z tego co jest tu i teraz. Wiem, że to nie jest łatwe bo wraz z rozpoczętym adwentem, już wyczekuje samych Świąt. A co z tym pięknym czasem oczekiwania?

Od zawsze rekolekcje wielkopostne były dla mnie nieodłącznym ,,elementem'' mojego osobistego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Czas ten był momentem wyciszenia, zastanowienia się nad własnym życiem. Tak jak wiele innych osób, chciałam te kilka dni wykorzystać jak najlepiej się da. Ale co właściwie to ,,najlepiej'' oznacza?

Żyjemy w przewrotnym świecie. Bardzo szybko wszystko się zmienia, jednego dnia coś ma dla nas znaczenie, następnego stoi pod znakiem zapytania. Młody człowiek stawia sobie wiele pytań i bardzo często na wiele z nich nie znajduje odpowiedzi. Mam wrażenie, że system wartości niezwykle się zmienia. Tak wiele słyszy się, jak młodzi ludzie mówią, że oni nie potrzebują wiele, chcą być tylko szczęśliwi. Ale co właściwie to szczęście oznacza? Czy aby na pewno, nie zrównujemy tego z przyjemnościami, posiadaniem, sukcesem, doznaniami cielesnymi? A co dzisiejszy świat mówi o czystości przedmałżeńskiej? Czy nie jest tak, że coraz częściej utożsamiamy ją z przeżytkiem, ograniczaniem wolności, czy z wstydem? Zachowanie tej cnoty jest wyzwaniem, ale przecież niezwykle ceni się to, co wymaga wysiłku.

Alpha to nie tylko przyjazna atmosfera i miła pogawędka. To coś więcej! Dla mnie Alpha jest spotkaniem z ludźmi, do których zawsze chce się wracać, ale przede wszystkim jest to spotkanie z Bogiem. Dopiero po ukończeniu Alpha wiem, że kurs ten może stać się bardzo cennym doświadczeniem dla każdego, bez względu na to, czy jego przygoda z Bogiem dopiero się rozpoczęła, czy żyje z dala od Niego, czy służy Mu od dawna. Alpha pozwoliła mi zrozumieć, jak...

14 lutego.. dzień jak co dzień czy jednak święto? Bez wątpienia jest to szczególna data dla wszystkich zakochanych. Jest to czas w którym na ulicach możemy spotkać spacerujące pary, a kwiaciarnie są wyjątkowo obleganym miejscem. Kochający się ludzie w tym dniu w sposób szczególny chcą okazać swe uczucie. Jest to bardzo ważne i potrzebne. Nie zapominajmy jednak, aby każdy następny dzień był również okazją do wykazywania uczuć. Czy jest więc jakaś różnica między zakochaniem, a miłością?

Free Joomla! template by L.THEME