W drodze do Betlejem - Orszak Trzech Królów w Tuliszkowie

«Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon»-te słowa Ewangelii wg św. Mateusza mogliśmy usłyszeć w miniony piątek, kiedy to obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas mszy świętej zostały tradycyjnie poświęcone kreda i kadzidło. Po uroczystej Eucharystii z naszego kościoła, ulicami miasta ruszył (już po raz piąty) Orszak Trzech Królów... Prowadzeni gwiazdą, trzej mędrcy (ks. Rafał Marczewski oraz radni Andrzej Szymczak i Bartosz Łodożyński) wsiedli na konie, by dotrzeć do Betlejem i symbolicznie oddać pokłon Małemu Królowi. Poprowadzili oni zaopatrzonych w korony i śpiewniki mieszkańców Tuliszkowa prosto do hali widowiskowo- sportowej Zespołu Szkół im. Powstańców 1863r. Tradycją jest, że podczas pochodu śpiewamy wspólnie kolędy- w tym roku czuwał nad tym nasz ksiądz proboszcz. Nie zabrakło także małżeństwa Herodów oraz świętego Mikołaja (ks. Marcin Sadownik), który szedł w towarzystwie najmłodszych parafian. Cały orszak upiększali flagami ministranci z naszej parafii. Mimo panującego mrozu, w orszaku wzięło udział mnóstwo „królów i królowych”. W tuliszkowskim Betlejem mogliśmy wysłuchać przepięknych wykonań pastorałek, zobaczyć taniec Heroda (Łukasz Siepka) i jego żony, Herodiady (Patrycja Chojnacka); a także scenę, w której trzej mędrcy ze Wschodu składają dary Świętej Rodzinie. Potem głos zabrali ks. prałat Stanisław Nowak, przewodniczący rady gminy- Piotr Hryniuk oraz burmistrz gminy i miasta Tuliszków- Grzegorz Ciesielski. Na koniec orszaku każdy mógł dostać coś słodkiego. Ogromne podziękowania należą się służbom, takim jak policja czy straż pożarna OSP Tuliszków, które zadbały o bezpieczeństwo biorących udział w pochodzie. Obyśmy tak licznie dali świadectwo również w roku 2017, a przez następne 365 dni nieustannie podążali do małego Jezuska z taką ufnością, jak owi mędrcy.

Free Joomla! template by L.THEME