Rocznica ŚDM - Dzień Maryjny (23.07.16r.)

Nigdzie nie jest tak dobrze jak u Mamy!

W ostatnim dniu poprzedzającym wyjazd do Krakowa, odwiedziliśmy Matkę Bożą Licheńską. Ofiarowaliśmy Jej to, czego już doświadczyliśmy z naszymi zagranicznymi gośćmi, a przede wszystkim powierzyliśmy serca i umysły wszystkich mających  przybyć do Krakowa. Maryja jest dla nas niedoścignionym wzorem posłuszeństwa i służby w Bożej szkole Miłości.

Wszyscy pielgrzymi mieli okazję zajrzeć w prawie wszystkie zakamarki Bazyliki Licheńskiej, począwszy od podziemnej sali Całunu Turyńskiego, a na wieży i dzwonnicy skończywszy. Poza atrakcjami wizualnymi uczestnicy mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a czas oczekiwania wypełniali Adoracją Najświętszego Sakramentu.

O godzinie 15.00 wszyscy przybyli wzięli udział w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, a następnie we Mszy Świętej, której przewodniczył bp Wiesław Mering.

Ksiądz biskup w swojej homilii zwrócił uwagę na to, że "najskuteczniejszym sposobem budowania relacji międzyosobowej jest spotkanie". To najlepszy środek na budowanie więzi nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z Bogiem. Dzięki spotkaniu i wsłuchaniu się w wypowiedź drugiego człowieka powstają trwałe przyjaźnie, a dalej rodzi się miłość.

Ostatnim punktem dnia były pokazy przygotowane przez poszczególne grupy. Goście starali się zaprezentować kulturę i zwyczaje panujące w krajach, z których przybyli.

Jak wspomina jedna z uczestniczek tych wydarzeń: wszyscy byli tak barwnie ubrani i umalowani, że wszystkim wokół twarze same się uśmiechały. Każda grupa starała się pokazać swoje dziedzictwo kulturowe jak najlepiej potrafiła. Jednak bezsprzecznie największe zainteresowanie wzbudziła grupa z diecezji Cheju w Korei, która zaprezentowała taniec w narodowych strojach, do którego link znajdziecie poniżej ;) 

https://www.youtube.com/watch?v=voJ-7spLIhQ&feature=youtu.be

Free Joomla! template by L.THEME