Wdzięczność i zaufanie

Kilka lat temu z grupą młodzieży z Tuliszkowa odwiedziliśmy Siostry Karmelitanki w mojej rodzinnej parafii p. w. Ducha Świętego we Włocławku. Wtedy to otrzymałem dwa obrazki ze zdjęciami i relikwią św. Teresy od Dzieciątka Jezus, na odwrocie których znajdują się dające do myślenia cytaty: "Jezus nie żąda wielkich czynów, ale tylko zawierzenia i wdzięczności" oraz ...

 "Bóg chce, abym oddała Mu się jak dziecko, które się nie kłopocze tym, co z nim zrobią."  Staram się często do nich wracać i przyjmować sercem oraz umysłem przesłanie w nich zawarte.

Wspomnę, że Siostry Karmelitanki znam od najmłodszych lat, ponieważ często służyłem jako ministrant podczas Mszy św. w ich zakonnej kaplicy. One też, obok Sióstr Wspólnej Pracy, miały wpływ na moją duchowość i w jakiś sposób pomogły w rozeznaniu powołania kapłańskiego.

A więc: zawierzenie i wdzięczność oraz oddać się Bogu jak dziecko, które ufa swojemu Tacie, ponieważ jest przekonane, że On ma dla niego najlepszy plan.

Dziś też pewna osoba pomodliła się nade mną. To była krótka, prosta i spontaniczna modlitwa wstawiennicza. "Szacun!" :) Widać, że ta osoba ma charyzmat i jest otwarta na Ducha Świętego. To był piękny dar.

Panie Jezu, uwielbiam Cię w każdej osobie, którą stawiasz na mojej drodze! :) +

Free Joomla! template by L.THEME