"Gdy robisz, co w Twojej mocy, ale nie wygrywasz
Gdy dostajesz to, czego chcesz, ale nie to, czego naprawdę potrzebujesz
gdy jesteś potwornie zmęczony, ale nie możesz spać
gdy jesteś w odwrocie – i tkwisz w swojej ucieczce."

Od dobrych dwóch tygodni w Warszawie mocno wieje. Mieliśmy może dwa, trzy dni spokoju. A tak – wiatr. Silny. Na tyle, by niekiedy zrywać kapelusze z głów – o ile ktoś, jak ja, odważył się kapelusz założyć.

W środę pojechaliśmy odwiedzić w Ałmacie biskupa diecezjalnego, Hiszpana z pochodzenia bpa José Luís Mumbiela Sierra. W czasie tego miłego spotkania ksiądz biskup pytał mnie, czy nie chcę tutaj przyjechać na misje… Zdecydowanie zaprzeczyłem. W odpowiedzi biskup wyznał, że w swojej przeszłości też nie planował i nie miał ochoty wyjeżdżać na misje…

Po powrocie do Kapczagaju ks. Szymon dokładnie przedstawił i pokazał nam dom dziecka starszych dzieci i domy rekolekcje, które są po remoncie. Spotkanie z dziećmi zrobiło na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Trudno mi to teraz opisać słowami.